HAKKIMDA

1983 yılında Antalya Demre’de doğan Bayram Dede, orta öğretimini Antalya’da tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden lisans derecesini 2006 yılında almıştır. Yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Uluslararası İşletmecilik bölümünde tamamladıktan sonra, İstanbul Ticaret Üniversitesi İşleme alanında 2020 yılında doktora eğitimini tamamlamıştır.

Kariyerine 2006 yılında Netlog Lojistik’te tam otomatik depolar proje sorumlusu olarak başlamıştır. Daha sonrasında aynı şirkette operasyonel sistem yöneticiliği, lojistik operasyonlar müdür yardımcılığı ve lojistik operasyonlar müdürlüğü gibi çeşitli görevlerde bulunmuştur.

Yıldız Holding’e bağlı Direkt Pazarlama sektöründe faaliyet gösteren Dore’deki lojistik müdürlüğü görevinin ardından Tedarik Lojistik’in kurulum sürecine katılmıştır. Tedarik Lojistik’in kuruluş aşamalarında aktif bir rol oynamış, şirketin kuruluşundan itibaren 500 personelin yönetiminden, 15 farklı lokasyonda 135.000 paletlik depolama kapasitesine ve 275 araçlık yükleme kapasitesine kadar olan tüm operasyonel ve sistemsel süreçlerin tasarlanması ve yönetilmesini üstlenmiştir. Ayrıca, Tedarik Lojistik’in kuruluş faaliyetlerinin tamamında yer alarak, şirketin kurumsallaşma sürecini yönetmiş ve tüm süreçlerin tasarlanması ile dokümantasyonunu başarıyla gerçekleştirmiştir.

2018 yılında BİZLOG Lojistik’in kurulum sürecine katılmış ve burada operasyonların yanı sıra finans, hukuk ve insan kaynakları süreçlerini yönetmektedir.

Lojistik operasyonlarının yanı sıra akademik çalışmalara da önem veren Bayram Dede, “Lojistik Hizmetlerde Etkin Depo Yönetimi” adlı bir kitabın yazarıdır. Ayrıca, örgütsel davranış ve maliyet modelleri konularında makaleler yazmış ve İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde Bilgisayar ve Bilişim Teknolojileri ile Tedarik Zinciri yönetimi dersleri vermektedir.

Genel olarak, lojistik ve tedarik zinciri yönetimine olan tutkusuyla dikkat çeker ve sonuçlara odaklanır. Sürekli olarak en son endüstri trendlerini ve en iyi uygulamaları takip ederek müşterilere yenilikçi çözümler sunmayı amaçlar. Güçlü uzmanlığı ve geçmiş başarıları sayesinde, herhangi bir lojistik ve tedarik zinciri yönetimi rolünde önemli bir etki yapabilme kapasitesine sahip olduğuna inanır.